Що має знати junior frontend: основні інструменти розробки
Зміст
Пам’ятаєте останній раз, коли ви front end робота бачили реалістичне зображення будівлі, інтер’єру або продукту до його створення? Це була 3D візуалізація, і вона грає велику роль у нашому житті. На плечі фахівців лягають завдання щодо розробки технічних інструментів, що використовуються для модернізації архітектури. Усі інструменти, якими сьогодні користуються фронтендери, також було створено іншими програмістами. Це в цілому вдосконалює процес фронтенду і покращує користувальницький досвід. Залишайте фідбек, а також пишіть в коментарях, які теми вас цікавлять і на які питання ви хотіли б отримати відповіді в наступних статтях нашого блогу.
Наскільки важкий шлях FrontEnd розробника?
Frontend розробка – це робота зі створення публічної частини web-додатку, з якою безпосередньо контактує користувач, і функціоналу, який зазвичай виконується на стороні клієнта. Фактично, це все, що повинен знати junior frontend розробник на початковому етапі. Важливо також не просто ознайомитися з інформацією, а відразу ж застосовувати всі знання на практиці. Фронтендер здатний створювати функціональні програми та наповнювати зверстані сторінки повноцінними даними. Сучасні сайти стають все складнішими і вимагають нових рішень, через що дуже часто просто зверстати сторінку недостатньо.
- HTML, CSS і JavaScript – це трійка ключових технологій для frontend-розробника-початківця.
- Робота на фрілансі — мрія всіх розробників, але робота в команді надає можливість переймати досвід старших девелоперів, навчатися, радитися та вдосконалюватися.
- Колись у JavaScript було багато пакетних менеджерів, наразі залишився найпопулярніший – npm, і його можуть використовувати фронтенд- і бекенд-девелопери.
- Розгляньте можливість проходження онлайн-курсів на платформах Coursera, Udemy, edX, Pluralsight тощо.
- Фронтенд-розробник розуміє роботу препроцесорів GULP, LESS, SASS, GRUNT, працює з SVG-об’єктами, DOM, API, AJAX і CORS і так далі.
Чим front-end відрізняється від back-end
Іншими словами бекенд – це все те, що відбувається на стороні сервера і що залишається невидимим користувачеві (сам сервер теж є частиною бекенду, тільки апаратного). Звідси і назва front – це видиме спереду, back – це те, що приховано позаду, невидиме. Не варто лякатися усього переліку навичок і знань фронтендщика, адже не обов’язково на проекті будуть використовуватися вони всі, на різних проектах використовуються різні комбінації технологій. Фронтендер завжди може знайти проект, виходячи з наявних вмінь, але головною особливістю фронтенд-розробки і програмування в цілому є якраз постійне навчання, і поповнення багажу знань і скіллів.
Скільки вчитися на FrontEnd розробника?
Комп’ютерна Академія IT STEP – повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. FrontEnd — популярний IT-напрямок, який постійно потребує нових спеціалістів — і сервіси пошуку роботи тому доказ. Більше того, даний напрямок є одним з найлегших шляхів потрапляння до IT. Заповніть, якщо ви не проти, щоб ми могли зв’язатись у випадку потреби.
Що повинен знати досвідчений фронтенд-розробник?
80% робочого часу ти не працюєш, а обдумуєш, як вирішити задачу. Тому тобі потрібно добре розуміти, коли ти можеш якісно думати, а коли не можеш. І обов’язково враховувати це в плануванні свого робочого дня. Крім цього, починаючи з базових модулів і до фінального проекту, студентам буде надана можливість відвідувати майстер-класи, воркшопи та брати участь в вебінарах від ізраїльських і українських фахівців. Якщо ви маєте творчий підхід до роботи, бажаєте розробляти і створювати динамічні інтерфейси, вам однозначно дорога у фронтенд.
Хто такий front-end розробник?
Для цього айтішникові потрібен або інший айтішник, або якась іграшка. У мене, наприклад, є качечка 🙂 Бо свої висновки обов’язково потрібно проговорювати з кимось уголос. Ми проводимо повноцінні співбесіди, в яких створюються умови, максимально наближені до реальних.
Чи можна стати гарним Front-End Developer’ом, якщо раніше не було досвіду в програмуванні?
Технології змінюються дуже швидко, тож потрібно триматися на хвилі завжди, щоб зростати професійно. Неабияк важливо також практикувати та розробляти власні проєкти, щоб набути досвіду та покращити свої навички. Завдяки цьому ви зможете стати більш кваліфікованим фронтенд-розробником. Перший варіант принесе успіх тільки при наявності великої самодисципліни, адже ви підзвітні тільки собі.
Для роботи з legacy-проектами (готові проекти, які необхідно підтримувати в робочому стані) найчастіше доводиться використовувати також і бібліотеку jQuery. Вона дозволяє зменшити кількість JS-коду шляхом використання вбудованих функцій — замість написання свого “велосипеду” використовуєте вже готову функцію, в якій інкапсульована необхідна функціональність. Ще під час навчання мене взяли на нудну аналітичну посаду, потім я потрапила на IT-курси — і там мене затягнула frontend-розробка. Аналітична, в силу моїх здібностей та освіти, відразу давалася мені дуже легко. Вийшов вдалий мікс того, що мені під силу, і того, що мені цікаво. Найчастіше кар’єра frontend-розробника починається з верстальника і тестувальника.
Типізація дає змогу середовищу розробки краще розуміти ваш код і побачити певні баги не на етапі продакшену, а ще на етапі написання. Колись у JavaScript було багато пакетних менеджерів, наразі залишився найпопулярніший – npm, і його можуть використовувати фронтенд- і бекенд-девелопери. Особливо актуально це для людей, які самостійно вивчають фронтенд. Зазвичай у них відірвані знання, тобто певні розділи вони знають впевнено, а про деякі навіть не чули, і це заважає їм рости як професіоналам. Знання систем контролю версій, таких як Git, важливе для спільної роботи над проєктами та відстеження змін коду.
У такому становищі вивчати FrontEnd з нуля стане набагато легше і продуктивніше. Останнім часом вакансія фронтенд-розробника досить затребувана і актуальна на сайтах з пошуку роботи. У той же час можна зустріти масу вакансій суміжних або схожих за обов’язками з фронтенд-розробниками. Важливо відзначити, що багато хто все ж плутає вакансію фронтенд-розробника з верстальником сайту або дизайнером.
Спочатку вам може здатися, що вивчити всі ці нюанси неможливо, але трохи практики – і ви зловите основний принцип, з’явиться загальне розуміння логіки побудови всіх цих елементів. Вчитися за якісно складеною програмою набагато легше і приємніше, ніж занурюватися в незнайому сферу самостійно і з 0. Не втрачайте можливості зареєструватися на наш курс, або виберіть будь-який інший в тій школі, якій довіряєте.
Все залежить тільки від прагнення та здібностей кожної людини. Успішний дизайн дозволяє коректно відображати сторінки сайту у браузерах. Фронтендер налаштовує анімації, зміну вікон, встановлює шрифти та розташування об’єктів.
Робота в кращіх IT командах https://wizardsdev.com/